В інтерв’ю для подкасту Даніеля Кейтса, Еспен Йорстад розповів про свій неймовірний шлях до слави та багатства у світі покеру. Чемпіон світу 2022 року поділився відвертими думками про перемогу в головному турнірі WSOP, складнощі з отриманням виграшу та свою мотивацію продовжувати гру.
Шлях норвезького майстра: від World of Warcraft до $10 мільйонів
Початок кар’єри Йорстада був досить незвичайним. У 16 років він сприймав покер просто як чергову відеогру, поряд з Warcraft 3, Dota та Counter-Strike. “Це була просто ще одна гра, де треба було перемагати босів – кожен суперник був як новий рівень”, – згадує Еспен. “Гроші тоді здавалися просто фантиками, я навіть не розумів їхньої справжньої цінності”.
Після університету він працював на звичайній роботі, граючи в покер час від часу. “Лише тоді я зрозумів, скільки зусиль люди витрачають, щоб заробляти на життя”, – розповідає чемпіон. “До ‘Чорної п’ятниці’ покерний клієнт здавався просто банкоматом – зайшов, знайшов слабкого гравця, обіграв його, зробив виведення коштів”.
У 2017 році він повернувся до покеру вже з серйозними намірами: “Вирішив, що якщо буду наполегливо вчитися та працювати, зможу забезпечити собі безбідну старість”. Цей план спрацював навіть краще, ніж він очікував.
Перемога в головному турнірі WSOP принесла не лише радість, але й випробування. “Це був виснажливий досвід. Постійно думаєш, як би не зробити дурницю під камерами”, – ділиться Еспен. “Люди потім казали, що я навіть не виглядав щасливим після перемоги. Насправді я був дуже радий, просто стрибати від радості – не в моєму характері”.
Після тріумфу виникли несподівані проблеми – півроку він не міг отримати свій виграш у $10 мільйонів через складнощі з податковою США. “Довелося найняти трьох юристів у трьох різних країнах. Втратив купу нервів й грошей – тільки на відсотках від банківського вкладу це було $200,000 за півроку”.
Особливу увагу Еспен приділяє особистому розвитку. З колишнього геймера вагою понад 100 кг він перетворився на спортивну людину. “У 18 років я просто сидів перед комп’ютером та грав у World of Warcraft. Ні з ким не спілкувався, був зовсім іншою людиною. Армія допомогла мені змінитися – там хочеш не хочеш, доведеться навчитися дисципліні”.
Щодо інвестицій після великого виграшу, Йорстад зізнається у помилках: “Замість того, щоб просто вкласти все в S&P 500, я розпорошив гроші по різних проектах. З усіх боків сипалися супер-вигідні інвестиційні пропозиції. Зараз шкодую, що не обрав простіший шлях”.
Наразі чемпіон живе в Бухаресті, багато подорожує та грає в турнірах по всьому світу. Особливо йому подобається грати в Азії: “Там зараз справжній покерний бум, неймовірні склади гравців та чудові умови в готелях. Якщо у вас є можливість поїхати туди на кілька місяців – навіть не сумнівайтесь”.
Попри досягнутий успіх, Еспен не збирається зупинятися: “Хочу довести собі та іншим, що перемога в мейні – не єдине, на що я здатний як гравець”. Водночас він наголошує на важливості балансу: “Намагаюся, щоб мої дні не складалися лише з покеру. Якщо все життя – тільки гра, невдачі стають надто болючими. Тому багато читаю, медитую, спілкуюся з людьми”.
Серед улюблених книг Еспен називає “Обдурені випадковістю” Нассіма Талеба: “Її обов’язково варто прочитати всім, хто пов’язаний з гемблінгом”. Цей філософський підхід до випадковості та ризику відображається і в його ставленні до власного життєвого шляху.
Leave a Comment